Naklejanie naklejek

Przyklejanie naklejek klejowych na powierzchnie typu szyba, laminat, płytka, lustro.

 Przygotuj spryskiwacz do wody, napełnij go wodą i dodaj kilka kropel płynu do naczyń, znajdź kartę plastikową (kredytową, stałego klienta, członkowską), najlepiej starą lub niepotrzebną, owiń ją miękką szmatką – to będzie twój rakiel, którym usuniesz powietrze i wodę spod naklejki. Przygotuj nożyk najlepiej z odłamywanym ostrzem.

Przygotowanie powierzchni pod naklejkę.

Umyj dokładnie wodą z dodatkiem płynu do naczyń, możesz do tego użyć roztworu wcześniej przygotowanego. Zrób to bardzo dokładnie, od tego zależy efekt końcowy, niekiedy koniecznym staje się użycie skrobaka, ewentualnie gąbki do mycia naczyń z wkładką drapiącą, aby usunąć odpryski lub kropeczki po farbie.

Spryskiwaczem zmocz miejsce w którym ma być naklejka, odklej paper od folii, spryskaj ją obficie od strony kleju wcześniej przygotowanym roztworem, przyłóż we właściwe mejsce, spryskaj lekko naklejkę ( dla lepszego poślizgu rakla) i przygotowanym raklem wyciśnij wodę z powietrzem, preciągając go od środka ku zewnętrznym krawędziom folii.

Przyklejanie naklejek klejowych na powierzchnie lekko porowate typu okleina meblowa, drewno, sklejka i inne.

Przykładamy naklejkę w docelowe miejsce sprawdzając czy pasuje, odklejamy z jednej strony (najlepiej krótszy bok) na całej długości naklejkę od papieru i nożyczkami odcinamy pasek papieru o szrokości około jednego centymetra, dokładnie i ostatecznie przymierzając przykładamy folię w docekowe miejsce i przyklejamy ją zaczynając od miejsca gdzie usunęliśmy papier. Wstępnie przymocowaną z jednej strony naklejkę odsuwamy aby móc odkleić stopniowo resztę papieru. Naciągając lekko folię, poprzecznymi ruchami rakla, przyklejamy folię do podłoża, odklejając co chwilę po kawałku papier zabezpieczający.